Książki

Walczymy z bykami
Poradnik językowy PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN

Warszawa 2023
wyd. II

Walczmy z bykami

Opis:

Nowe wydanie poradnika „Walczymy z bykami” to zbiór felietonów poświę­conych poprawnej polszczyźnie. Znajdują się w nim teksty opublikowane w pierwszej edycji oraz felietony powstałe w ostatnich latach. Czytelnicy zauważą ich aktualność, dotyczą bowiem różnych wydarzeń społecznych, których jesteśmy obserwatorami i uczestnikami.

„Walczymy z bykami” to książka, w której w prosty i jasny sposób piszę o grzeczności językowej, o znaczeniach słów i modzie w języku, o tworzeniu wyrazów, o odmianie nazwisk, o poprawności gramatycznej, frazeologicz­nej, składniowej, ortograficznej. Indeks omówionych form, zamieszczony na końcu książki, pomoże znaleźć słowo bądź zagadnienie poprawnościowe, a bibliografia wskaże, gdzie można poszerzyć i pogłębić językową wiedzę.

(ze Wstępu)

W poradniku dodano felietony dotyczące zjawisk aktualnych, m.in. słownictwa z okresu pandemii, nowych zapożyczeń, zmian znaczeniowych wyrazów, zmian gramatycznych i ortograficznych.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.